page

Leasing pracowniczy

Leasing pracowniczy – pomoc agencji pracy w zatrudnieniu pracowników z Ukrainy
blank

Leasing pracowniczy – pomoc agencji pracy w zatrudnieniu pracowników z Ukrainy

Ostatnimi czasy wiele przedsiębiorstw decyduje się na skorzystanie z leasingu pracowników. Jest to prosty i tani sposób na tymczasowe wypełnienie luk w kadrze. Leasing pracowniczy sprawdza się też jako usługa dla firm, które stawiają na dynamikę. Dzięki niemu można sprowadzić potrzebnych w danej chwili pracowników z Ukrainy bez zbędnych kosztów. By prawidłowo przeprowadzić leasing pracowników ze wschodu, należy skorzystać z usług biura pośrednictwa pracy

blank
blank

Leasing pracowników – na czym on konkretnie polega?

Leasing pracowniczy zakłada skorzystanie z usług agencji pracy tymczasowej. Kolokwialnie mówiąc, działa on na zasadzie wypożyczenia pracownika z biura pośrednictwa pracy. Wszystkie założenia dotyczące pracownika są regulowane pomiędzy pracownikiem tymczasowym, biurem pośrednictwa pracy a pracodawcą. Są to takie dane jak przede wszystkim długość zatrudnienia, ilość godzin do przepracowania tygodniowo, zakres obowiązków pracownika i przede wszystkim wynagrodzenie mu przysługujące. Jest to bardzo opłacalny i bezpieczny sposób zatrudnienia między innymi pracowników ze wschodu. Warto się na nim skupić, ponieważ nie wiąże się z tyloma obowiązkami pracodawcy, jak w przypadku zawarcia umowy o pracę.

blank
blank

Pracownicy z Ukrainy i Białorusi – gdzie sprawdzi się ich leasing?

Pracownicy ze wschodu są mile widziani w wielu sektorach polskiej gospodarki. Obywatele Ukrainy i Białorusi bardzo chętnie dowiadują się o nowych ofertach pracy na naszym rynku. Fantastycznie odnajdują się nie tylko w pracy na produkcji, ale też w e-commerce i logistyce. Dla większości bariera językowa nie stanowi problemu. Cechuje ich wielki zapał do pracy, co z pewnością przeniesie się na wyniki pracodawcy. Nie licząc pracowników z Ukrainy, współpracujemy także z obywatelami Białorusi, Mołdawii, Gruzji, Bangladeszu, Nepalu i Wietnamu. Obsadzenie stanowisk pracownikami ze wschodu to sytuacja, w której każda ze stron wygrywa.

blank
blank

Korzyści leasingu pracowniczego

Wielu pracodawców szuka sposobu na operowanie rozmiarem kadry pracowniczej na podstawie aktualnych potrzeb. Z odpowiedzią przychodzi leasing pracowniczy. Sprawdzi się on idealnie, kiedy w firmie jest wysoka dynamika przychodów. Gdy będą akurat potrzebni, można delegować pracowników z biura pośrednictwa pracy. Przykładowo może to być zwiększona produkcja w zakładzie lub prowadzenie większego projektu w korporacji. Nie wiąże się to z biurokracją i odpowiedzialnością, które występują w przypadku zawierania umowy o pracę. Pracodawca nie bierze też na siebie obowiązków kadrowych w związku z zatrudnieniem pracownika. Nie wypłaca mu także wynagrodzenia. Pracodawca rozlicza się wyłącznie z biurem pośrednictwa pracy. Eliminuje to kolejne koszty związane m.in. z brakiem potrzeby prowadzenia dokumentacji personalnej pracownika. Kolejną sprawą jest fakt, że obowiązek przeprowadzenia badań spoczywa na agencji pracy, co wiąże się z jeszcze bardziej zmniejszonymi kosztami zatrudnienia. Leasing pracowników jest idealną formą tymczasowego zastąpienia pracownika na urlopie bądź zwolnieniu chorobowym. Dzięki niemu niemal natychmiastowo otrzymuje się dostęp do wykwalifikowanej kadry, która posiada wszelkie niezbędne uprawnienia i kursy.

blank
blank

Czym się kierować przy wyborze odpowiedniej agencji pracy?

Przede wszystkim doświadczeniem. Nasz zespół składa się wyłącznie z ekspertów. Od wielu lat zajmujemy się leasingiem pracowników ze wschodu. Specjalizujemy się w zatrudnianiu oraz legalizacji pracowników z Ukrainy i Białorusi. Według wewnętrznych danych leasing pracowniczy to jedna z głównych usług, które oferuje nasza agencja pracy. Pracownicy ze wschodu prawie codziennie dowiadują się o nowych ofertach pracy przez nas udostępnionych. Cechuje nas przede wszystkim klarowność wszystkich działań i przejrzyste zasady współpracy. W dużej mierze stawiamy na partnerstwo i uczciwość, co może potwierdzić każdy nasz dotychczasowy wspólnik. Leasing pracowniczy to dla nas idealny sposób na przedstawienie zakresu swoich usług w praktyce. W danych wielu firm można doszukać się, jak leasing pracowniczy zwiększył ich oszczędności. Właśnie z tego powodu warto skorzystać z usług pracowników z Ukrainy czy Białorusi. MM Work Force Professional, jako solidna i doświadczona agencja pracy tymczasowej, chętnie zadbamy o cały proces zatrudnienia.

blank
blank

Masz pytanie?

Nasi konsultanci pomogą Ci w wyborze odpowiedniej oferty
blankZostaw wiadomość