page

Legalizacja pobytu

Zaufaj naszemu doświadczeniu i pozwól nam znaleźć dla Ciebie najodpowiedniejszego kandydata.
blank

Legalizacja pobytu pracowników zza granicy

Korzystanie z usług pracowników ze wschodu staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Stąd też rosnąca ilość zapytań o wszelkie związane z tym formalności. Oprócz odpowiedniego zgłoszenia takiego pracownika oraz paru trudności związanych z jego zatrudnieniem istnieje także niemały problem dotyczący jego legalnego pobytu w granicach naszego kraju. Zorganizowanie odpowiednich zezwoleń wymaga sporej dawki formalności, których należy dokonać we wskazanych urzędach. Ten złożony proces może być przeszkodą nie do przejścia dla przedsiębiorcy, który nie ma odpowiedniego doświadczenia związanego z legalizacją pracowników zza granicy. Z tego powodu warto skorzystać z usług biura pośrednictwa pracy.

blank
blank

Korzyści dla pracodawcy

Zalegalizowanie pracowników z Ukrainy wiąże się z wieloma zaletami, które cenią sobie polscy przedsiębiorcy. Przede wszystkim zatrudnienie pracowników ze wschodu wiąże się ze zmniejszeniem rotacji kadry. Eliminuje to automatycznie koszty związane z przeszkoleniem i wyposażeniem nowych osób. Skorzystanie z usług pracowników z Ukrainy wiąże się też z dostępem do wielu specjalistów z różnych dziedzin. Wiele osób nadal błędnie podchodzi do pracowników z Ukrainy, nie wiedząc, że z ich pomocą można szybko zdobyć profesjonalną kadrę ekspertów.

blank
blank

Wybór formy zatrudnienia

Możliwość dopasowania formy zatrudnienia jeszcze bardziej podkreśla zalety płynące z rekrutacji pracowników ze wschodu. Może to być standardowe zatrudnienie w pełnym wymiarze godzin lub dopasowane do określonych potrzeb pracodawcy. Oprócz standardowego zatrudnienia etatowego można również zdecydować się np. na leasing pracowników z Ukrainy. Polega on na wypożyczeniu pracownika z agencji pracy tymczasowej na wytypowany okres. To rozwiązanie pozwala na dynamiczne dostosowanie kadry pracowniczej w zależności od aktualnych wymogów. Więcej na temat leasingu pracowników TUTAJ.

blank
blank

Niezbędne dokumenty do uzyskania zezwolenia na pracę cudzoziemców

Obowiązkiem pracodawcy jest wystąpienie o zezwolenie na pracę obcokrajowców. Rodzaj i ilość dokumentów niezbędnych do złożenia wniosku zależy od typu zezwolenia na pracę, o jaki się ubiega pracodawca. Na ten moment można ich wyróżnić pięć: A, B, C, D, E. Naszych klientów interesuje głównie zezwolenie typu A.

Standardowe dokumenty, które należy złożyć w urzędzie wojewódzkim:

  • wniosek o wydanie zezwolenia na pracę
  • kopia dokumentów potwierdzających posiadanie wszystkich wymagań niezbędnych do podjęcia danej pracy
  • kopia dokumentu podróży
  • kopia dowodu opłaty skarbowej
blank
blank

Dlaczego warto nawiązać współpracę z biurem pośrednictwa pracy

Agencja pracy tymczasowej może ubiegać się o wydanie wszelkich niezbędnych zezwoleń w imieniu pracodawcy. Reprezentuje jego interes w urzędzie na podstawie pełnomocnictwa, które składa wraz z pozostałymi dokumentami w urzędzie wojewódzkim. Korzystając z usług firmy, która zajmuje się tym na co dzień można mieć pewność, że żadna formalność nie zostanie pominięta. W przeciwnym przypadku pracodawca musiałby się liczyć z karą sięgającą nawet 3-5 tysięcy złotych.

blank
blank

Czym cechujemy się w MM Work Force Professional

Jako biuro pośrednictwa pracy oferujemy skrócenie czasu całego procesu do minimum, które jednak może się różnić w zależności od regionu w Polsce. W MM Work Force Professional maksymalnie upraszczamy cały proces rekrutacji pracowników, przejmując zdecydowanie większą pulę standardowych obowiązków pracodawcy. Gwarantujemy poczucie bezpieczeństwa i całkowity nadzór na każdym etapie legalizacji pracowników ze wschodu. Jesteśmy przejrzyści w swoich działaniach, a interes pracodawcy stawiamy zawsze na piedestale. Pamiętaj, że wybór odpowiedniego biura pośrednictwa pracy to decyzja, która przekłada się na długi czas. Warto więc postawić na doświadczoną agencję pracy z setkami zadowolonych klientów.

blank
blank

Co oferujemy

W MM Work Force Professional oprócz załatwienia kompletu formalności dotyczących legalizacji zatrudnienia pracowników ze wschodu zajmujemy się także ich rekrutacją. Posiadamy szeroką siatkę kontaktów, dzięki czemu gwarantujemy dostęp do specjalistów z różnych dziedzin. Współpracujemy z obywatelami Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Gruzji, Bangladeszu, Nepalu, a także Wietnamu. Realizujemy więc legalizację pracowników nie tylko z Unii Europejskiej, ale także spoza niej.

Oprócz tego prowadzimy leasing pracowników, który jest świetną metodą na zmieniającą się dynamicznie sytuację w wielu branżach. W tym przypadku również przejmujemy odpowiedzialność za wszystkie formalności związane z wypożyczeniem kadry pracowniczej.

Cechujemy się nastawieniem do obsługi wielu różnych sektorów, w tym m.in. przemysł i produkcja, e-commerce czy też logistyka.

blank
blank

Masz pytanie?

Nasi konsultanci pomogą Ci w wyborze odpowiedniej oferty
blankZostaw wiadomość