blog
Медіа
Dodatkowy dzień wolny dla pracowników
Дата публікації: 22.06.2022
Skąd wzięła się ta inicjatywa?

Wielu pracodawców wcześniej czy później dochodzi do wniosku, że muszą poświęcić czas pracy, aby zwiększyć wydajność swoich pracowników. Nie każdy ma na to odwagę, zwłaszcza w przypadku dużych zakładów produkcyjnych. Należy jednak zauważyć, że czterodniowy tydzień pracy to tylko jedna z wielu opcji.

Hubert Pokrowiecki, dyrektor generalny agencji reklamowej Funktional, wprowadził czterodniowy tydzień pracy w listopadzie 2021 r. i dzieli się swoimi wrażeniami. Według niego trzydniowy “reset” to świetna alternatywa dla branży kreatywnej. Przyniosło to nie tylko wzrost wydajności pracowników, ale także poprawę wyników finansowych.

Co wpłynęło na tę decyzję?

Jak mówi Hubert Pokrowiecki, zawsze mu chodziło o testowanie nowych pomysłów i wprowadzanie innowacji. Jego głównym celem było zwiększenie efektywności i wydajności pracowników poprzez zmniejszenie poziomu stresu. Początkowo innowacja została przeprowadzona w trybie testowym i natychmiast przyniosła pozytywne rezultaty. Ponadto harmonogramy pracy zawsze można zmienić lub nadać im charakter hybrydowy. W każdym razie jest dużo miejsca na eksperymenty, a jeśli żadna z opcji nie będzie odpowiadać, zawsze można powrócić do starego schematu.

Kolejnym powodem, dla którego Hubert Pokrowiecki zdecydował się na eksperyment, jest specyfika działalności jego firmy. Branża reklamowa to twórcza i kreatywna nisza, która wymaga ciągłego poszukiwania inspiracji. Jeden dodatkowy dzień wolny od pracy bardzo pomaga pracownikom w skupieniu się na pracy i wykonaniu większej ilości zadań w krótszym czasie.

Na ile taki system jest możliwy do zastosowania w innych branżach? W tej chwili trudno odpowiedzieć na to pytanie. Jednak każdą innowację zawsze można przetestować i znaleźć rozwiązanie. Być może w najbliższej przyszłości inne firmy zaczną korzystać z tego doświadczenia.

Статті які також будуть цікаві для Вас
#Медіа
Dodatkowy dzień wolny dla pracowników
Дата публікації: 22.06.2022
#Медіа
Wzrost wynagrodzeń w nowym roku
Дата публікації: 01.06.2022
#Медіа
Kolejna zmiana na polskim rynku pracy
Дата публікації: 24.05.2022
#Медіа
Nowe płatności z ZUS
Дата публікації: 10.05.2022
#Медіа
Polska odbuduje Ukrainę
Дата публікації: 28.04.2022
#Медіа
Co czeka polski rynek pracy w najbliższej przyszłości?
Дата публікації: 20.04.2022
#Медіа
Na co naprawdę zwracają uwagę osoby poszukujące pracy?
Дата публікації: 06.04.2022
#Медіа
Nowe zasady zatrudniania uchodźców ukraińskich w Polsce
Дата публікації: 30.03.2022
#Медіа
Czy działania wojenne na terytorium Ukrainy wpłyną na polską gospodarkę?
Дата публікації: 16.03.2022

Залишились питання ?

Наш онлайн - консультант з радістю надасть Вам відповідь
Залишити повідомлення