page

Rekrutacja

Zaufaj naszemu doświadczeniu i pozwól nam znaleźć dla Ciebie najodpowiedniejszego kandydata.
blank

Rekrutacja pracowników – dlaczego warto ją zlecić?

Coraz bardziej popularne staje się minimalistyczne podejście do prowadzenia działalności. Wielkie, rozbudowane koncerny potrafią posiadać osobny dział do najbardziej błahych spraw. Wiąże się to z rozbudowaną kadrą, która potrafi wygenerować oszczędności wyłącznie przy założeniu wielkiej skali przedsiębiorstwa. Rekrutacja pracowników w każdym innym przypadku spoczywa na menadżerach lub właścicielu firmy. Potrafi ona jednak sprawić parę kłopotów, dlatego z pomocą przychodzi agencja pracy.

blank
blank

Jak biuro pośrednictwa pracy może pomóc w rekrutacji?

Przede wszystkim pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości czasu. Zdobycie wykwalifikowanych pracowników, w zależności od branży, potrafi się ciągnąć tygodniami. Aktualny rynek pracy należy do kandydatów, co oznacza, że jeszcze trudniej o pozyskanie zainteresowanych osób. Techniki selekcji kandydatów na pracowników wymagają sporego doświadczenia w rekrutacji. Jak przeprowadzić rozmowę rekrutacyjną? Jakie pytania zadać kandydatowi? Takie dylematy nie towarzyszą przedsiębiorcom, którzy zdecydowali się na zlecenie zatrudnienia. Dla agencji pracy rozmowy rekrutacyjne są chlebem powszednim. Z tego powodu o wiele pewniej potrafią przeprowadzić selekcję pracowników, stosując przy tym profesjonalne techniki. W tym procesie kluczowe jest przeprowadzenie skutecznej rekrutacji, która zakończy się pozyskaniem stałego pracownika. Epizodyczni kandydaci na obsadzenie stałego stanowiska to skarbonka bez dna dla małych i dużych firm. Pracownika należy wyposażyć, wyszkolić i wdrożyć do pracy, a wcześniej przygotować spore ilości dokumentów. Biuro pośrednictwa pracy poradzi sobie z każdym rodzajem rekrutacji. Oszczędzi przy tym czas i finanse swojego klienta.

blank
blank

Jak przebiega rekrutacja nowych pracowników?

Cały proces zaczyna się od zebrania przez nas informacji na temat Państwa potrzeb. Pytamy wtedy o stanowisko, które chcą Państwo osadzić oraz niezbędne kompetencje potencjalnego pracownika. Istotna jest także forma zatrudnienia, wysokość oferowanych zarobków oraz długość umowy. By rekrutacja była skuteczna i przyniosła dobry efekt, warto wskazać nam każdy detal oczekiwany od pracownika.
Po zebraniu przez nas wstępnych informacji zamieszczamy ogłoszenie na naszych stronach oraz w zaprzyjaźnionych serwisach. Posiadamy także własną bazę osób, które poszukują pracy poprzez naszą agencję. Jeśli tylko któraś z nich spełnia niezbędne kompetencje, zapraszamy ją na rozmowę. Najpierw jednak zbieramy zgłoszenia wszystkich chętnych. Następnie wykonujemy pierwszy przesiew, wykreślając osoby, które nie spełniają niezbędnych wymogów. Przeprowadzana później rekrutacja pracownika przebiega zazwyczaj dwuetapowo. Może się to oczywiście różnić w zależności od Państwa wymogów. Najczęściej jednak zapraszamy kandydatów na pierwszą rozmowę z naszym przedstawicielem.
To osoba, która ekspercko opanowała sztukę przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych. Gdy potencjalny pracownik przejdzie przez pierwsze spotkanie pozytywnie, przekazujemy Państwu jego dane. Najczęściej dochodzi wtedy od drugiej rozmowy z przedstawicielem Państwa firmy, choć nie jest to niezbędne.

Można wtedy przejść do formalności związanych z zatrudnieniem, nad którymi czuwamy w 100%.

blank
blank

Rekrutacja pracowników zza granicy – na co zwrócić uwagę?

Znalezienie i skuteczna rekrutacja rodzimego kandydata jest skomplikowanym procesem. Jeszcze trudniejsze jest jednak pozyskanie kandydatów z innego kraju. Szczególnej uwagi wymagają zarówno przygotowanie dokumentów, jak i same negocjacje z kandydatem. Osoba zajmująca się rekrutacją pracowników zza granicy musi odnajdywać się w aktualnych przepisach pracy. Umiejętność posługiwania się językiem obcym też jest wtedy niezbędna. Coraz bardziej popularny leasing pracowników również wymaga skorzystania z biura pośrednictwa pracy. W tym przypadku agencja pracy dodatkowo bierze na siebie odpowiedzialność za pracownika. Jak widać – rodzajów rekrutacji jest sporo, a potencjalnych błędów zbyt wiele do popełnienia.

blank
blank

Dlatego warto postawić na usługi naszej agencji pracy

Rekrutacja pracowników z Ukrainy to szczególny dla nas dział, ponieważ stanowi większą część naszych zleceń. Posiadając doświadczoną kadrę profesjonalistów, budujemy pewność co do naszych usług. W swoich szeregach posiadamy ludzi, którzy biegle posługują się językami krajów, z których pozyskujemy pracowników. Kandydaci są przez nas dokładnie sprawdzani pod względem legalności, wiarygodności i przede wszystkim umiejętności. Nasza agencja pracy nie dopuszcza do zatrudnienia pracowników, których kompetencje stoją pod znakiem zapytania. Techniki zatrudnienia i selekcji pracowników pozwalają rozróżnić, w którym przypadku kandydat jest żyłą złotą dla firmy. Stawiamy na pełen profesjonalizm i dajemy na to gwarancję naszym wspólnikom. W swoich działaniach jesteśmy zawsze klarowni, dokładni i fair wobec klienta. Dzięki skorzystaniu z naszych usług, zatrudnienie pracowników z Ukrainy nie będzie kłopotem. Dbamy na każdym kroku o zaplecze prawne zatrudnienia i chętnie dłużymy radą w przypadku jakichkolwiek pytań.

blank
blank

Masz pytanie?

Nasi konsultanci pomogą Ci w wyborze odpowiedniej oferty
blankZostaw wiadomość